KONTAKTY

Elektrochemické detektory, s.r.o.
U Nádraží 1297, 51101 Turnov (sídlo)
U Nádraží 1297, 51101 Turnov (provozovna)
tel: +420 481 323 969
napište nám
IČO: 48168041
DIČ: CZ 48168041

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 1 495 Kč (60 EUR)

Úvod » Redox elektrody

Redox elektrody

jsou platinová nebo zlatá čidla pro měření elektrochemických parametrů roztoků, např. vzorků vod, pro analýzu biochemických, klinickobiochemických a produkčních biochemických vzorků, stanovení redox potenciálu ve vodách plaveckých bazénů a pro mnoho dalších aplikací. Elektrody lze použít ke všem běžně užívaným typům pH metrů, mV metrů, konduktometrů, redox metrů a milivoltmetrů.

Standardní konstrukce má skleněné pouzdro průměr 12 mm, délka pouzdra od čepičky 115 mm, délka čepičky 40 mm, průměr 16 mm. Čidlo platinových elektrod je 99,99 % - ní ryzí platina. Čidlo zlatých elektrod je 99,99 % - ní ryzí zlato.

Kombinované laboratorní elektrody mají standardně referentní argentchloridovou elektrodu s referentním roztokem KCl, c = 3,0 mol/l, AgCl, c = sat., s plnicím otvorem, umožňujícím doplňování nebo výměnu referentního elektrolytu. Kombinované provozní elektrody jsou konstruovány bez plnicího otvoru, jako bezúdržbové, plněné gelovým referentním elektrolytem, jenž značně snižuje výtok referentní soli ze systému a tím zpomaluje jeho ředění. Není-li uvedeno jinak, elektrolyt je kapalný.

Standardně jsou elektrody zakončeny 0,8 až 1 mt. koaxiálním kabelem a konektorem BNC, který je na většině měřicích přístrojů. Po dohodě je možné zakončení kabelu jiným typem konektoru. Poslední číslice v typovém označení např. ”Pt 22”, odpovídá zakončení kabelu. Pro provozní použití nabízíme čepici s nákružkem, čepici nebo přírubu s příslušným závitem, konusem aj., pro upevnění v armatuře snímače.

Vpichové elektrody jsou vhodné pro měření v pastovitých materiálech, mají čidlo tvarované do kuželu, s průměrem Pt čidla 1,0 mm tvarovaným do špice. Semimikro elektrody mají čidlo i s fritou průměru 6,5 mm a délku 70 mm a jsou vhodné pro měření malých objemů vzorků, 0,5 až 1 ml, například v ”Eppendorfkách” nebo pro polarografické analýzy jako kombinované Pt – referentní elektrody. Rovinná, disková redox čidla průměru 0,5 nebo 1,0 mm, zaleštěna do plochy, jsou se svou zvýšenou mechanickou odolností určena pro dlouhodobá měření ve speciálních adaptérech s mechanickým čištěním čidla kartáčkem, například v průmyslových přístrojích firmy Insa, spol. s r.o.

Teplotní rozsah je -5 až 90 °C, v plastovém pouzdru -5 až 60 °C.

Standardní elektrické připojení je 0,8 až 1 mt. nízkošumový koaxiální kabel s konektorem BNC. Konstrukční změny dle požadavků.