Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Polarografické elektrody

Polarografické elektrody

Pracovní, referentní a pomocné polarografické elektrody jsou vyráběny v kompaktních teflonových pouzdrech a představují moderní, velmi citlivá voltametrická čidla, určená především k voltametrickým měřením při stanovování stopových koncentrací řady kovových prvků, organických látek, anorganických i organických iontů a jiných elektrochemicky aktivních analytů v různých oblastech analytické a fyzikální chemie, v analytických laboratořích průmyslu, potravinářského průmyslu, zemědělství, medicíně, biochemie, xenobiochemie, produkční biochemie, pro analýzu těžkých kovů v biologických a ekologických vzorcích, pitných a odpadních vodách, v tribodiagnostických laboratořích, geologických a hutních analýzách a v mnoha dalších oborech.

Elektrody umožňují polarografii se zcela zanedbatelnou spotřebou rtuti (rtuť se na pracovním povrchu vylučuje z roztoku rtuťnaté soli koncenrace 0,01 až 1 mmol/l, ”nedestruktivně”, roztok lze mnohokrát opakovaně používat, bez znatelného snížení obsahu Hg) nebo zcela bez rtuti, na čisté pracovní ploše uhlíkové, zlaté nebo platinové elektrody. Na těch lze stanovovat rtuť i analyty elektropozitivnější než rtuť.

Polarografické elektrody jsou konstrukčně uzpůsobeny pro použití v měřicích celách běžně užívaných polarografů. Teflonová pouzdra mají aktivní délku 50 nebo 80 mm. Standardní elektrické připojení je 0,6 mt. jednožilový kabel s banánkem, po dohodě s mikrobanánkem, např. pro přístroje firmy PolaroSensors, Eco-Tribo Ekom PA, GAT, PAR, Metrohm a dalších. Pouzdra jsou osazena konusem NZ 14 pro stabilní umístění do hlavy měřicího standu.

Pro tyto pevnolátkové diskové elektrody je určena lešticí sada obsahující speciální polyurethanem fixovanou lešticí podložku, 200 cm2, lešticí prášek , Al2O3, 0,5 μm velikosti částic, 3 g a lešticí suspenzi s Al2O3, 1,1 μm velikosti částic, 25 ml. Teplotní rozsah je 0 až 40 °C.

Zobrazuji 1-1 z 1
  Lešticí souprava
  1 273 Kč
  1 052 Kč bez DPH
  1 273 Kč
  1 052 Kč bez DPH
  ks
  Produktů na stránku 204060
  Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz